Let's talk about
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 When love is blind.[terminata.]

Go down 
+2
Simo :)
Ramo.
6 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AuthorMessage
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty21/04/12, 10:08 pm

ododod sad. Ce emotionant mi-au dat lacrimile cand a plecat ramo sad .
Cum poti mereu sa ma faci sa plang Ramona Elisabeta Malik ? laugh))
Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty21/04/12, 10:14 pm

Dupa ce pleaca:
Harry:Ce ar fi sa stau eu in camera lui Ramo?E o idee buna nu domnule?
Tata: frustrated .
rolling on the floor))).
Bia:Ceau iubi.[il saruta]
Harry:Ceau iubi?[o saruta lung]Atat?
Bia:Si ce ai vrea sa zic?
Harry:Noapte buna printul meu,te ador,o sa ma gandesc non stop la tine,sper sa te visez iubitule,esti minunat,incredibil de frumos,adorabil si cu un zambet perfect.
rolling on the floor))))))))))))))) vai de mine rolling on the floor)))))))) .
Superb.
Next!
<3.
Loveeee .
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty22/04/12, 10:11 am

ce trist:(
pleaca de acasa :-s da va fi fericita cu el :x
Harry:Noapte buna printul meu,te ador,o sa ma gandesc non stop la tine,sper sa te visez iubitule,esti minunat,incredibil de frumos,adorabil si cu un zambet perfect.
Bia:Serios? Chiar crezi ca o sa iti zic eu asa ceva?
Harry:De ce nu?
Bia:Ca nu...nu e genul meu..
Harry:Bine..
rolling on the floor))) vai vai harry asta=))
frate vitreg aa?blushing
vreauu nextt :x
Back to top Go down
Adda.<3
Bring me back to life <3.
Bring me back to life
Adda.<3


Posts : 34633
Join date : 2011-01-23
Age : 26

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty22/04/12, 03:27 pm

Auu ce emotionat...
Next!!
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty22/04/12, 06:48 pm

Episodul 50.


Ani treceau pe langa ei fara sa`si dea seama.Problemele se tineau scai,clipele fericite apareau tot mai rar,dar cu toate astea ei nu s`au despartit,au luptat si au luptat pana cand soarele a revenit din nou pe strada lor.Fiecare clipa petrecuta impreuna le aducea alinare,prin fiecare moment de pasiune simteau ca soarele a rasarit din nou.Nu credeau ca daca esti adult ai atat de multe probleme,griji,preocupari.Probabil nu ati inteles nimic de aici,astfel incat o sa va prezint pe scurt povestea fiecaruia.
Zayn si Ramo au inceput de la zero,parinti lui Ramo au trebuit sa plece din nou in strainate,in Romania fara un loc de munca nu rezisti,astfel problemele au inceput sa apara,Zayn a plecat in strainatate de asemenea,cei doi au fost nevoiti sa stea despartiti 1 an de zile.Un an in care se vedeau doar prin interemdiul internetului,nu era o problema prea mare pentru ca dragostea lor rezista,problema cea mare era ca Zayn a plecat cand Ramo era insarcinata in 7 luni.El a pierdut nasterea baietelului,primi pasi,primul cuvant,primul zambet,prima lacrima varsata.Ramo si Zayn plangeau de fiecare data cand vorbeau pe internet,cu toate acestea iubirea lor crestea zilnic,iar momentul in care cei doi se vor reintalnii parea destul de aproape.Lunile parca se miscau cu incetinitorul,dar totusi momentul reintalniri a sosit.Ramo l`a asteptat la aeroport cu cei doi copii[Ed si Nate]Cum de e si Nate?Inainte de plecarea lui Zayn cei doi l`au adoptat.Cum de s`a intamplat asta?Zayn si Ramo s`au dus la Protectia Copilului unde au explicat totul.Mama lui Nate a hotarat sa`l deie spre adoptie pe Nate,deci cei doi l`au infiat pe Nate.E Nate copilul nu Zayn?Nu se stie,Zayn nu a vrut sa faca testul ADN.Revenind la reintalnirea celor doi..a fost ceva special.Zayn a venit ultimul dintre pasagerii avionului.Nate i`a sarit in gat,recunoscand`ul.Ed a pasit usor spre el,nu invatase de multa vreme sa mearga.Acela a fost momentul care a dat drumul lacrimilor.Odata ajuns la tatal lui Ed ii spune tata.Ramo nu i`a spus niciodata dar primul cuvant al lui Ed a fost "Tata".Ramo ii privea,parca nu indraznea sa se apropie,ii privea,erau familia ei.Zayn o priveste,merge la ea si o strange puternic in brate,ii spune cat de mult i`a lipsit apoi o saruta.Au ramas imbratiati pana cand a venit Nate si l`a tras pe Zayn de pantalon.Au luat valizele,copii si au plecat acasa.
Zayn a jurat ca nu v`a mai pleca niciodata de langa ei,si asa a fost.
Niall si Rallu au avut cel mai fericit drum in viata.Rallu a ramas insarcinata dupa 9 luni de la pierderea primului copil.Destin?Eu asa cred..Au avut gemeni,o fata si un baiat..fata a numit`i Isobel pe care o alinta Izzie,iar pe baiat l`au numit George.Niall a suferit o pierdere in familie care l`a daramat,nu mai vroia nimic,cu toate astea Rallu a stat langa el..atat in zilele in care plangea cat si in zilele in care era vesel.In unele momente radea apoi devenea trist.Amintirea bunicului sau i`a marcat existenta,dar atunci si`a dat seama ca dragostea sa si a lui Rallu e mai puternica de cat pare.
Daca s`a terminat prima melodie da`ti drumul urmatoarei:


Adina si Rapha au avut parte de o nunta mare,asa cum si`au dorit,totusi acel eveniment a fost marcat de lipsa mamei lui Adina.Nu a putut veni din cauza banilor,din cauza serviciului.Zayn,Ramo,Liam,Simo,Niall,Rallu,Bia si Harry au participat pe langa alti multi invitati.Mama lui Adina nu a fost singura care a lipsit.tatal lui rapha nu a lasat ura deoparte nici in ziua cea mare,si se pare ca i`a tras si pe ceilalti in jos.Mama lui Adina lucra la magazinul lui,putea sa ii deie un avans sa vina,putea dar nu a vrut.Dupa nunta a urmat o luna de miere minunata,dar cand s`au intors au trebuit sa`si renoveze apartamentul,trebuiau sa isi caute un loc de munca.Salariul era de nimci,dar eu preferat sa ramana in tara decat sa steie departe unul de celalalt.
Simo s`a imbolnavit grav.Avea nevoie de transplant de maduva.Tatal sau a fost singurul compatibil,deci el a ajutat la transplant.Simo a fost nevoita sa steie mult timp in spital.Liam dormea in sala de asteptare,in salon cu ea sau nu dormea deloc.A stat non stop cu ea,mergea acasa,se schimba si se intorcea la spital.A slabit cateva kilograme,dar asta nu l`a doborat,simtea nevoia sa stea cu Simo.In spital a cerut`o in casatorie.A fost un moment atat de special.Liam i`a invitat pe toti,[Ramo,Bia,Harry,Adina si Rapha-Zayn era in strainatate iar Niall si Rallu au plecat inapoi in orasul sau.]Liam a intrat cantand melodia[Next to you],avea un buchet de flori in mana si un ursulet.Pune ursuletul pe pat in fata ei.Apoi restul intra cu cate o cutiuta in mana.Simo le i`a si le deschide rand pe rand dar erau goale.Liam scoate din buzunar o cutiuta transparenta de sticla in care era inelul.Simo o deschide si incepe sa planga.Liam inca cantand ii pune inelul pe deget.Apoi[oprindu`se din cantat ii spune"Vreis a fi sotia me?"]Simo spune da printre lacrimi.Dupa 2 luni dupa ce iese Simo din spital are loc nunta.Cerera in casatorie,nunta lui Rapha si Adina si cea a lui Simo si Liam au fost speciale si dintr`un al motiv.Toate acestea i`au facut sa se apropie din nou pe Harry si Bia.De ce sa`i apropie?Cei doi s`au despartit din cauza unei presupuse infidelitatii.Desi au stat mult timp despartiti,sentimentele au ramas iar de fiecare data cand se revedeau inimile le bateau cu putere,iar fluturasii din stomac parca renasteau.Cum s`au impacat?Ei bine totul s`a intamplat la nunta lui Simo si Liam.Cei doi s`au hotarat sa ii puna pe Harry si Bia domnisorii de onoare.Erau multe pregatiri,multe intalniri.Harry incerca sa se apropie de ea,dar Bia il respingea.In timpul valsului mirilor Harry a luat`o la dans pe Bia.Harry incerca sa explice situatia in timpul dansului.Bia il saruta si ii spune:"Nu strica acest dans,poate intr`o zi va fi dansul nostru."Harry uimit nu intelegea daca s`au impacat sau nu.Melodia se oprete dar ei continuau sa danseze.Harry timid[ca niciodata]ii spune daca l`a iertat,daca s`au impacat.Bia ii spune"Sarutul meu ti`a dat raspunsul,eu nu sarut necunoscutii..intelegi ce vrei"Bia vroia sa mearga la masa,atunci Harry o prinde de mana si o saruta.Acolo a fost momentul in care s`au impacat.
Ce fac ei acum?Sunt cu toti la nunta lui Ramo si a lui Zayn petrecand.
Ce vor face peste cativa ani?Vor lupta in continuare cu tot ceea ce le apare in cale,vor zambi chiar daca inima le plange,vor iubi chiar daca dragostea e oarba.
Ce au invatat ei din toata astea?Ca chiar daca "the love is blind" lumina puternica a dragostei o vezi si in intuneric.Dragoste o simti!

Final!!!!!!
Back to top Go down
Adda.<3
Bring me back to life <3.
Bring me back to life
Adda.<3


Posts : 34633
Join date : 2011-01-23
Age : 26

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty22/04/12, 07:08 pm

Wowwww
deja finalu ?omg
Super fain Loveeee
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty22/04/12, 07:27 pm

vaii ce trisst:((((((((((((((((((((((((((
nu imi vine sa cred ca s-a terminat straight face
a fost asa fain ramoo:x bravoo :x mi-a placut extrem de multt :x
Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty22/04/12, 07:50 pm

Waaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ce finalll Loveeee .De ce final? Mai vreauuuuu.
Final fericit pentru toti,le ador. Loveeee .
Superba webnovela,superb inceput,superb cuprins,superb final.
Adorabiiiil,nu am cuvinte.
Felicitari pentru wn.
<333333333.
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty23/04/12, 07:41 am

Wtf? Are you crazy ?
Cum adic final ? puppy
Am fost bolnava? :o
Ododo Loveeee Scumpu d Liam.
Din nou am plans :-j.
Bravo Ramo, esti singura care ma face sa plang[ Mereu rolling on the floor]
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty23/04/12, 05:22 pm

Ma bucur din suflet ca v`a placut. kiss
Va multumesc pentru comentarii. big hug
Back to top Go down
Sponsored content





When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty
PostSubject: Re: When love is blind.[terminata.]   When love is blind.[terminata.] - Page 12 Empty

Back to top Go down
 
When love is blind.[terminata.]
Back to top 
Page 12 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-
» Changes for Love.[terminata.]
» More than this.[Terminata]
» Your way,it's my way.[Terminata]
» It's all about you and me...[Terminata]
» Nobody says that is easy.[terminata.]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Let's talk about :: Old fics.-
Jump to: