Let's talk about
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Chemarea iubirii!.

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty18/05/12, 01:39 pm

Chemarea iubirii!.
Chemarea iubirii!. 297087_10150356043389029_697874028_8211707_1667366361_n_large
Sunt Stephanie si incerc sa va spun ca, "Chemarea iubirii" este ceva unic.
Eram intr-o dimineata in pat. asteptam sa sune ceasul pentru a pleca la scoala, dar in zadar, el nu suna. Mi-am luat telefonul in mana si cand am vazut cat este ceasul am sarit repede din pat si am fugit la baie acolo unde m-am spalat repede,m-am intors in camera si m-am imbracat, m-am machiat si am plecat la scoala pentru ca eram in intarziere. Inainte de a pleca m-am dus in bucatarie pentru a vedea daca mama este acolo. Am gasit un bilet pe frigider pe care scria "Scumpa, a trebuit sa plec la Deva pentru niste probleme, era urgent, imi pare rau ca te las asa, nu a fost intentia mea. Te iubesc mult. PS: ai bani in dulap. Sa fii cuminte. Mamii". Mi-am luat banii si am plecat, autobuzul ma astepta. Eram destul de populara in liceu, dar pentru asta nu mi-am luat figuri asa cum au altele. Am ajuns la scoala si m-am dus in clasa pentru a-mi lasa lucrurile. Erau toti in clasa, i-am salutat si m-am dus la mine in banca acolo unde am gasit un trandafir .. Nu stiam de la cine ee... nu avea nici bilet nici nimic. L-am mirosit, avea un miros minunat. Am zambit si m-am dus pe hol, cine avea sa mi-l fi dat.. imi mai dadea. Era cam to liceu pe hol, chiar daca se sunase.. nu ne prea interesau pe noi orele .Stateam linistita pana cand ...
Alex: Buna Stephanie!
Steph: Heii, buna Alex.!
Alex: Stai singura aici ? Wow.
*Ma uit prin jur.
Steph: mda.. asa se pare.
Alex:Ehh , lasa, nu mai sta. *I-am zambit.
~Alex , era un tip frumos, inalt, brunet , cu ochii caprui.. asa cum imi placeau mie.. doar ca.. nu stiu are ceva ce ma face sa-i fiu doar o prietena.. sau este doar o prostie de a mea.. sincer mi-ar placea sa am ceva cu el.. dar nu cred ca el ar vrea.. adica ar fi penal sa ma duc eu la el sa-i zic "Stii Alex, as vrea sa fim impreuna."
Alex: Si ce ai mai facut?
Steph: Pff, nimic interesant.. de la un timp nu mai am chef nici sa ies afara..ma simt atat de slabita. Cred ca scoala incepe sa ma afecteze *Incep sa rad
Alex: Da, sttiu cum ii.. acelasi sentiment il am si eu in fiecare vineri cand ajung acasa, dar ma gandesc ca vine weekendu` si totul va fi la fel ca inainte.
Steph: Da... Vineri seara mereu imi fac programu.
Alex: Steph.. stii.. ai vrea sambata sa iesim sa ne plimbam sau sa bem un suc ceva.
~Nu-mi venea sa cred ca ma invita in oras.. asteptam de mult chestia asta.
Steph: da, de ce nu. Mi-ar face placere.
Alex: ma bucur.! Poii atunci vorbim la telefon, ca uite, vine profa , sa apuci sa intri si tu in clasa*Rade.
Steph: da... Pa Alex.
Alex: Pa Steph.
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty18/05/12, 07:32 pm

Uii e draguta rau . Loveeee
Next!
Imi placee. xx
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty18/05/12, 08:12 pm

frumosssss :x nextt :x
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty19/05/12, 10:40 pm

Capitolu' 2!.

Chemarea iubirii!. 264084_230653226959410_100000442043473_822067_6488456_n_large


Zilele treceau foarte repede, la scoala ne distram de minune de fiecare data. Orele pentru noi treceau foarte repede, fiind un grup mare de 30 de copii care eram ca fratii. Am mai iesit pe afara cu prietenele mele, nu puteam sta in casa. Era vineri seara, stateam in pat cand telefonul a inceput sa-mi sune.Era un numar.. nu stiam cine este asa ca am raspuns.
Steph: Alo?!
Alex: Buna Steph, sunt Alex.
Steph: Aaaa, buna alex! *am zambit
Alex: Ce facii ?
Steph: Stateam in pat , tu ce faci?
Alex: Ma gandeam la tine?
Steph: Serios? *M-am inrosit, pentru un moment ma bucuram ca nu era aci.
Alex: Da! Ramane valabila iesirea de maine nu?
Steph: Daa! Daca am spus ca iesim , iesim.
Alex: Oo, ma bucur, ma gandeam ca te-ai razgandit * Pe un ton suparat.
Steph : Nuu , cum sa ma razgandesc? * As fi fost o idioata sa ma razgandesc-imi spun in gand.
Alex: Nu stiu .. ma gandeam ca ti-ai gasit pe altcineva mai bun ca sa iesi.*Imi placea sa pun paie pe foc.
Steph: ehh , haide nu mai spune asta.* Ma alintam
Alex: Bine, bine.
Mama : Stephanieee, am venit
Steph: Vorbim maine ok? tocmai ce a ajuns mama. * pe un toc suparat
Alex: Ok , vorbim maine.
Steph: Noapte buna Alex!
Alex: Noapte buna Steph.! Kiss.* am inchis.
*Kiss? Doamne, de ce imi place atat de mult de el?
Steph: Mamaa, ai venit * I-am sarit in brate.
Mama: Scuze ca a trebuit sa plec asa, stii cum is afacerile asteaa.
Steph: stiuu , mi-ai adus ceva?
*M-am apucat si am desfacut plasele aduse de mama de la Deva, iar apoi m-am dus la culcare.
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty19/05/12, 10:44 pm

Imi placee.
Ce draguti sunt cei doi.
Next! Loveeee
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty20/05/12, 09:21 am

ohh:>
frumos:x next
Back to top Go down
Adda.<3
Bring me back to life <3.
Bring me back to life
Adda.<3


Posts : 34633
Join date : 2011-01-23
Age : 26

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty20/05/12, 09:59 am

oo Ce frumos..
Next!
Back to top Go down
I_DoBelive:X

I_DoBelive:X


Posts : 10864
Join date : 2011-01-24
Age : 28
Location : Bajo la sombra de un castillo!!

Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty23/05/12, 05:18 pm

super draguta
next Loveeee:X
Back to top Go down
Sponsored content





Chemarea iubirii!. Empty
PostSubject: Re: Chemarea iubirii!.   Chemarea iubirii!. Empty

Back to top Go down
 
Chemarea iubirii!.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Let's talk about :: Old fics.-
Jump to: