Let's talk about
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Everything happens with a reason!

Go down 
+3
Simo :)
Bia :3.
Ramo.
7 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty03/11/13, 08:38 pm

Rares:Mihnea?
Ramo:Cel pe care l-am cunoscut zilele trecute..
Rares:Aa acel Mihnea?
Ramo:Da
Rares:E un fitos si jumate,probail e si gay

Ioooooi rolling on the floor)))))))))))))). Ce tare a fost asta rolling on the floor)))))))))))))).

__________
Bia:Si noii ne certam ca doi prosti degeaba?
Mihai:Da..
Bia:Prostule![ii sare in brate]
Mihai:Geniule![se saruta]


Adorabiiiiiil:> .

Supeeeerb kiss . Next! blushing.
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty04/11/13, 05:16 pm

\"Bia : wrote:
."]Rares:Mihnea?
Ramo:Cel pe care l-am cunoscut zilele trecute..
Rares:Aa acel Mihnea?
Ramo:Da
Rares:E un fitos si jumate,probail e si gay

Ioooooi rolling on the floor)))))))))))))). Ce tare a fost asta rolling on the floor)))))))))))))).

__________
Bia:Si noii ne certam ca doi prosti degeaba?
Mihai:Da..
Bia:Prostule![ii sare in brate]
Mihai:Geniule![se saruta]


Adorabiiiiiil:> .

Supeeeerb kiss . Next! blushing.
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty15/11/13, 08:50 pm

13.


Au trecut 3 luni.Relatia dintre Simo si Andrei nu mai e la fel,au ramas prieteni,din cauza conflictului pe care cei doi l-au avut in seara de Halloween.Cei doi sunt inca intr-o relatie doar ca relatia lor este mult mai rece.Tot elul de zvonuri circula in jurul celor doi:cum ca Andrei a lasat-o insarcinata pe una,ca Simona l-a inselat pe Andrei cu o persoana de culoare si a mai si facut dupa,ca cei doi fac un cuplu de complezenta.Ei bine stiti si voi ca gura lumii nimic nu o poate inchide.Cert e ca  cei doi sunt bine,putin mai retinuti dar bine.Ieri de exemplu au fost la un magazin de bijuterii.Ei bine nu s-au logodit sau ceva..dar cert e ca s-au dus sa cumpere un cadou de majorat,dar au ajuns sa-si cumpere doua inele.Ei bine,nu sunt de logodna,dar e ceva care ii reprezinta,ceva ce arata ca sunt unul pentru celalalt.
Everything happens with a reason! - Page 4 Il_340x270.452707955_p1eg
Relatia dintre Ramo si Rares este din ce in ce mai stransa,adica chiar puteau vorbi despre orice.Aa si il mai stiti pe acle baiat Mihnea?Ei bine Ramo s-a intalnit de vreo 2 ori cu el da atat.Cel mai  dragut lucru pe care l-a facut Rares pentru Ramo?Ei bine erau la Rares acasa,Ramo era in bucatarie si pregatea ceva de mancare,iar teleonul lui Rares era langa ea.Rares se juca cu o minge de baseball,in casa,stand intins in pat.Ramo il striga ca a primit un mesaj iar raspunsul lui Rares a fost:"Oh haide babe,vezi si tu ce scrie".Ramo a inceput sa zambeasca instantaneu,dar mesajul i-a sters imediat zambetul de pe buze.
Ramo:Ohh e o tipa Timea care iti spune ca esti cam prea apropiat de mine.
Rares:Ce sa zica si ea acum..
Ramo:Ai vreo poza cu ea? jeje
Rares:Curioasa?
Ramo:Niciodata.
Rares:Uite am poza asta cu noi doi,e de aseara.
Ramo:Vai da ce gusturi ai...e grasuta si plina de botox.
Rares:Si Mihnea e gay.
Ramo:Nu nu e.
Rares:Chiar nu o sa fim niciodata de acord unul cu parteneri celuilalt?
Ramo:Nu cred..pentru ca noi vrem ce e mai bun unul pentru celalalt iar Timea..
Rares:Si Mihnea..
Ramo:Nu sunt..
Rares:Pai pana ne gasim perechea ideala,care ar putea fi chiar in fata ochiilor[se departeaza de Ramo],prinde.[arunca mingea si o loveste fix in ochi]
Dupa cateva ore Ramo statea intinsa pe canamea cu o punga de legume congelate pe ochi,ochiul fiind vanat.
Everything happens with a reason! - Page 4 Heather_Morris
Partea proasta e ca parintii Ramonei nu aveau o parere buna depsre Rares,iar a doua zi parintii lui Ramo s-au intors din strainate si era o masa pentru ei,iar ea nu putea lipsi.Cand au vazut-o cu ochiul vanat primul vinovat a fost Rares.Oricat de mult ar fi incercat sa minta,parintii lui Ramo nu ar fi crezut-o.Inainte de a pleca,dupa o cearta apriga Ramo a spus:"Marius a murit,sprijinul meu,cel mai bun prieten s-a dus fara sa imi mai poata spune un ultim adio.Am plans nopti si zile fara ca cineva sa ma inteleaga,voi erati langa mine dar nu puteati intelege.Voi sunteti casatoriti de peste 20 de ani,iar dupa ceva timp mi-am pierdut iubitul.De cand a aparut Rares in viata mea s-a umplut si ultimul spatiu din inima,si nu ma astept sa intelegi ca nu aveti cum,iar daca am un ochi vanat e pentru ca ne-am jucat!""
In cuplul Bia-Mihai au aparut ceva probleme.Bine,nu probleme de despartire.Adica Mihai trebuia sa plece din nou cu munca.Iar asta nu le acea tocmai bine relatiei.Distanta dintre ei facea dragostea sa creasca dar in acelasi timp increderea sa scada,pentru ca stiti si voi acele quotes care spun"Intr-o relatie la distanta toti 4 erau fericiti".Ei bine nu se intampla asta si la cei doi.Bia si Mihai erau "lesinati"unul dupa celalalt.Mihai avea poza cu ea pe  ecranul telefonului in timp ce Bia avea cu amandoi.Relatia lor crestea atat de frumos.Era prima relatie serioasa a lui Bia,si era una care chiar merita sa depui efortul.
Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty15/11/13, 09:08 pm

Iooooooi rolling on the floor)))))))))))))))))). Dumnezeuleee mareee! rolling on the floor))))))))))))). Cum sa o invineteasca? rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).... cu mingea de tennis..rolling on the floor)))))))))))) fix in ochi? rolling on the floor)))))))))))))). Ioooooooi rolling on the floor)))))))))))))).
Suuuuuuperb <333333333.

Neext <3.

Ramo:Ohh e o tipa Timea care iti spune ca esti cam prea apropiat de mine.
Rares:Ce sa zica si ea acum..
Ramo:Ai vreo poza cu ea?
Rares:Curioasa?
Ramo:Niciodata.
Rares:Uite am poza asta cu noi doi,e de aseara.
Ramo:Vai da ce gusturi ai...e grasuta si plina de botox.
Rares:Si Mihnea e gay.
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty16/11/13, 11:30 am

Rares:Uite am poza asta cu noi doi,e de aseara.
Ramo:Vai da ce gusturi ai...e grasuta si plina de botox.
Rares:Si Mihnea e gay.
Ramo:Nu nu e.
rolling on the floor)))))))))))
genial :x
hai cu nextuuuu :x
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty20/11/13, 04:16 pm

Deci rolling on the floor))
Doamneeeee!!!!!
Ma uit la poza si radddd 
rolling on the floor)
Nu mai pott!!
 laugh)) 
O doamne doamne dragostea asta blushing 
Da totusi ... POZA rolling on the floor)))))))) 
Ramo:Ohh e o tipa Timea care iti spune ca esti cam prea apropiat de mine.
Rares:Ce sa zica si ea acum..
Ramo:Ai vreo poza cu ea? Everything happens with a reason! - Page 4 483913
Rares:Curioasa?
Ramo:Niciodata.
Rares:Uite am poza asta cu noi doi,e de aseara.
Ramo:Vai da ce gusturi ai...e grasuta si plina de botox.
Rares:Si Mihnea e gay.
Ramo:Nu nu e.
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty20/11/13, 09:53 pm

14.


Bia a venit in vizita la Ramo si Simo.Nu s-au mai intalnit de mult si aveau multe sa isi spuna.Prima oara au inceput cu niste subiecte banale apoi au trecut la ceva mai serios,DRAGOSTEA.

Ramo:Eu chiar nu stiu de ce,dar m-am indragostit de Rares...

Simo:Si e ceva rau in asta?
Ramo:Normal,as putea strica o prietenie atat de frumoasa.
Bia:De ce te gandesti mereu la ce e mai rau?Poate are aceleasi sentimente..
Ramo:Nu stiu..iar voi?
Simo:Pai eu cu Andrei evoluam,sau cel putin asa cred.Ieri ne-am cumparat niste inele ..
Bia:Asta e dragut!Si arata ca sunteti impreuna.
Simo:Da..bine nu e ceva gen o logodna dar..e ceva dragut,mai ales ca el a avut initiativa..
Ramo:Asta e si mai dragut!!
Simo:Da <33
Bia:Eu sa fiu sincera mor de dorul lui Mihai.
[Ramo stia cand se intorcea Mihai pentru ca ii pregateau o surpriza]
Ramo:Cand vine acasa?
Bia:Nu stiu,nici el nu stie.. :-j
Ramo:Ca sa mai treci de aceasta suparare,hai sa iesim deseara,eu,tu,Simo,Rares si Andrei.
Bia:Nu stiu..
Ramo:Nu acceptam refuzuri..
Bia:Bine atunci. [zambeste]
Ramo:Pai eu plec la curs fetelor.[isi retuseaza machiajul sa nu i se mai vada vanataia,le pupa pe fete si pleaca]Paaa. <3
Ramo a inceput un nou curs.Un curs de asistente,platit de mama ei.Mama ei s-a oferit sa ii plateasca acest curs pentru ca mereu si-a dorit sa aiba o fata asistenta,iar la Ramo chiar ii placea aceasta meserie.Ramo nu a putut sa refuze oferta mamei sale si a hotarat sa urmeze acest curs.La curs era exact ca al liceu,tot felul de persoane diferite,banci prafuite,o tabla veche,mesaje scrise pe ascuns si mult de invatat.Ramo a avut parte si de niste surprize neplacute.Fosta iubita a lui Rares era si ea la curs,iar Timea era una din profesoare.Nu doar ca Rares era lipsit de gusturi,dar mai si umbla cu batrane.
Cursul tine 4 ore.Ramo nu mancase nimic in acea zi,o durere groaznica de cap ia umbrit ziua,o durere ajutata de niste greturi cumplite si ameteli.Ramo ii trimite mesaj la Rares.Cert e ca Rares a fost in 10 minute a fost in sala de curs,bineinteles in timpul pauzei.Palida,Ramo ii zambeste si ii spune:"Ai venit!"
Rares:Doar nu te asteptai la altceva din partea mea nu?
Ramo:Normal ca nu.
Rares:Bun!Acum hai sa mergem.
Ii ia geanta apoi o ia dragastos de mana.
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_masqwuTJ8m1rhsvdpo1_500
Fosta iubita a lui Rares chiar nu parea sa fie deranjata de apropierea celor doi,ba din contra,parea ingrijorata de starea lui Ramo,pe care o si intreba daca e ok.In schimb,Timea arunca niste priviri care nu erau de bun augur.
Rares a condus-o pe Ramo la masina apoi s-a intors sa le explice lectorilor situatie,lectorii nestind ca Ramo s-a simtit rau.Apoi se intoarce in masina.
Rares:Cum te simti scumpo?
Ramo:Rau!Du-ma acasa te rog.
Rares:Sigur.
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_inline_mrbuzfMwMx1qz4rgp
Seara:
Mihai a ajuns si el acasa,fara sa afle Bia.Ramo chiar daca se simtea rau a venit la locatia aleasa,cu Rares,asa cum ii promise la Mihai.Andrei si Simo,frumos aranjati au venit si ei,si bineinteles a venit si Bia.
Dupa ce s-au asezat la o masa,si-au comandat cate o bautura,un baiat vine si o intreaba pe Bia daca se poate aseza langa ea,fiind o masa cu 6 locuri.
Bia:Scuze dar nu e un loc libe..[ridica privirea si vede ca e Mihai]
Bia:Iubiiii![ii sare in brate]
Mihai:Mi-a fost atat de tot de tine!!
Bia:Si mie,si mie.[il saruta apasat]
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_m58ncdVt2P1rq4lc6o1_500
In timpul serii Simo si Andrei au disparut.Dupa mai multe saruturi apasate,cei doi s-au gandit sa faca ceva..nebunesc.Ei bine:
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mim1trwajr1riehawo1_500
P.S:Chiar vreau sa imi cer scuze ca partile cu Bia si Mihai,Simo si Andrei sunt asa scurte dar mor de somn si vreau sa ajung cat de repede pot in pat.Scuzee!
Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty20/11/13, 10:00 pm

Ce draguuuuut e Mihaiiii <3. Asta da surpriza kiss
Adorabili Ramo si Rares  <333.
Si Simo cu Andrei laugh Loveeee .
Neeeext! blushing .
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty22/11/13, 03:24 pm

Vaii de minee rolling on the floor 
In baiee x_X 
Superrr draguuuuuttttttttttt <3 kisskiss:
Next big hug!
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty22/11/13, 05:03 pm

prea draguttt blushing
au facut ceva nebunesc ha blushing laugh))))
hai cu nextu :x
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty24/11/13, 10:00 pm

15.


Bia si Mihai au fost primi care au plecat.Mihai ii pregatise o surpriza lui Bia.Asa ca cei doi merg impreuna la Mihai acasa.
Mihai:Sti ce zi e azi?
Bia:Normal!Azi implinim 9 luni! <33
Mihai:9 luni!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_lglk7pPY821qh7487o1_r3_400
Mihai:Am o surpriza pentru tine..
Bia:Alta?
Mihai:Babe..e ziua noastra..meriti tot ce iti pregatesc!
Bia:Te iubesc!
Mihai:Si eu!Nici nu ai idee cat!
Bia zambeste larg apoi il saruta.
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_meh2qicjSN1r9a334o1_500
Mihai:Hai inchide ochii.
Dupa ce a inchis ochii,Mihai o conduce in dormitor.Dormitor in care a pregatit asta:
Everything happens with a reason! - Page 4 I5t2q8
Fiecarui balon ii apartinea cate o poza din fiecare luna petrecuta impreuna plus un mesaj.Bine nu erau numai 9 poze,erau mai multe,erau poze cu ei,cele mai frumoase momente a lor.
Mihai:Hai,deschide ochii.
Bia deschide ochii si cand vede ce i-a pregatit Mihai incepe sa planga.
Mihai:Oh haide babe,nu plange.Nu asta a fost obiectivul meu.
Bia:Nu ma intelege gresit,nu sunt lacrimi de tristete,din contra.Ma faci atat de fericita...Multumesc!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mrlk1baa3q1r352jbo1_500
Mihai:Eu iti multumesc!
Bia:Am si eu ceva pentru tine..bine nu se compara cu asta..dar..[scoate din geanta o cutiuta in care era un latisor din aur,care avea doua "cercuri",fiecare cerc avand initiala lor]
Everything happens with a reason! - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcTgtAKMh0SaPYR_2aDT-aCs7vD4fAkFvgPauQvdFpkU38pY__r2UA
(ceva de genul)
Mihai:E pur si simplu superb!Sti ca nu o sa il ma dau jos,nu?
Bia:Ma bucur ca iti place.[il saruta]
Mihai ii da un tricou la Bia iar apoi se pun in pat sa doarma.Chiar era tarziu..
Mihai:Noapte buna babe!
Bia:Noapte buna!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mqtrctYX8Y1r4wqdvo1_500
Intre timp :
Ramo a inceput sa se simta tot mai rau,deci Rares a condus-o acasa.
Rares:Raman cu tine pana vine SImo.
Ramo:Nu e nevoie.[spune Ramo tinandu-se de un perete pentru ca era ametita]
Rares:Nu am de gand sa te las singura Ramo.
Ramo:Esti asa un capos.
Rares:Tu vorbesti?[o ia de mana si o conduce la canapea]
Ramo:Simo poate ajunge dimineata.
Rares:Si?Hai intinde-te si pune capul pe genunchii mei.
Ramo:Nu imi e chiar asa rau..
Rares:Spunea fata care mai inainte statea cu un perete in brate.
Ramo incepe sa rada si face ce i-a spus Rares.
Ramo:Sa nu ma lasi sa adorm.
Rares:Normal ca nu..[incepe sa ii umble in par apoi o saruta usor pe obraz]Noapte buna scumpo.
Ramo:Rares,nu glumeam!
Rares:Nici eu..[zambeste]
Ramo:Hai sa ne uitam la tv. :>
Rares:Sigur.
Dupa jumatate de ora Ramo adorme in "bratele lui Rares"care continua sa ii umble in par.Ramo la un momendat se ghemuieste,Rares sesizand ca ii e frig.Ca sa nu o mai trezeasca,Rares o acopera cu geaca lui.Simo nu s-a mai dus acasa,ea mergand la Andrei.Iar Rares nu a inchis un ochi,avand grija de Ramo.
Dimineata:
Simo:Cum de m-am indragostit eu de tine?
Andrei:Asta a fost cam rautacios..
SImo:Haide,nu o lua in nume de rau..ma refeream ca tie iti placea "viata"ca sa spun asa..
Andrei:Sti..se spune ca tu nu trebuie sa schimbi o persoana,ci trebuie sa fi motivul pentru care acea persoana se schimba.Asta ai fost tu pentru mine,ai fost motivul meu.
Simo:Asta e adorabil!
Andrei:Simo..sti poate nu ti-am mai spus asta de ceva vreme..dar chiar..te iubesc!
Simo:Si eu![il saruta apoi se tolaneste in bratele lui]
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_lon2126jyN1qh7487o1_r3_500

Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty24/11/13, 10:07 pm

Vaaaaaaai,cat se superbbbbbbbbbbbbbb <33333333333333.Deci surpriza lui Mihai e wowww! Atat de adorabiiiiiiil! <333333333333333333333333.Genial Loveeee . 9 luni <3333.
Rares,asa adorabil :x !
Simo si Andrei- Loveeee .
Suuuuuperb,next! blushingkiss <33333.
Back to top Go down
crisu




Posts : 2
Join date : 2013-11-16

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty24/11/13, 10:13 pm

Abea astept urmatoarea parte kiss Foarte draguta toata povestea kiss
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty25/11/13, 06:34 am

Iooooooooooiiiiiiiiii <3
ce drgutttttttt <3
Nexxxxxxxxxxxtttttttttttt <3!!!!!!!!!!!!!!! Loveeee Loveeee Loveeee
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty25/11/13, 06:45 pm

Rares:Spunea fata care mai inainte statea cu un perete in brate.
Ramo incepe sa rada si face ce i-a spus Rares
lol rolling on the floor))))))))))))))))))))))0
Simo:Cum de m-am indragostit eu de tine?
Andrei:Asta a fost cam rautacios..
SImo:Haide,nu o lua in nume de rau..ma refeream ca tie iti placea "viata"ca sa spun asa..
Andrei:Sti..se spune ca tu nu trebuie sa schimbi o persoana,ci trebuie sa fi motivul pentru care acea persoana se schimba.Asta ai fost tu pentru mine,ai fost motivul meu.
Simo:Asta e adorabil!
Andrei:Simo..sti poate nu ti-am mai spus asta de ceva vreme..dar chiar..te iubesc!
Simo:Si eu![il saruta apoi se tolaneste in bratele lui]
ce draguuuuuuu puppy :x
nexttt Loveeee !
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty02/12/13, 08:29 pm

16.

A doua zi dimineata:
Rares s-a dus pana la magazin dupa lapte si niste briose.Ramo se trezeste din cauza telefonului care suna intr-una.Era mama lui Rares,caruia ii si raspunde intr-un final.Dupa cateva minute de vorbit cu mama lui Rares,mama care ii spunea lui Ramo: "fata mea" Ramo se pune si ii umbla la Rares prin contacte.Stia ca nu e frumos ce face,dar nu se putea abtine.La un moment dat gaseste prrintre contacte un nume: "Babe!"Curioasa din fire Ramo suna la acel numar.Desi suna si telefonul ei,Ramo nu isi da seama ca numarul pe care il suna e chiar al ei.
Ramo:A naibi vaca nu vrea sa raspunda,numa fete neserioase are Rares in telefon.[isi ia telefonul ei in mana si vede ca o suna Rares]
Ramo:Stai putin!Pe mine ma are trecuta in telefon Babe!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_inline_mus0lvl89l1sppwgg
Rares se intoarce de la cumparaturi iar prima reactie pe care o are Ramo e sa il imbratiseze.
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mdxaccgUGB1rttthv
Rares:Pentru ce a fost asta?
Ramo:Pentru ca ai ramas toata seara cu mine!
Rares:Atunci cred ca mai merit o imbratisare..
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_inline_mm1s851oko1qz4rgp
Rares:Poate nu ar trebui sa spun asta..dar chiar as sta asa zile intregi.
Ramo zambeste.
Ramo:Si eu!
Rares:Sti cand am fost bolnav nu a stat nimeni langa mine..de fapt imi sti bine povestea,dar atunci chiar simteam nevoia sa ma sarute cineva pe frunte
Everything happens with a reason! - Page 4 Pacey-and-Joey-Forehead-Kisses-pacey-and-joey-34812245-245-150
pe nas
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_m88dtvFrn61r8vnhlo1_500
,pe obraji
Everything happens with a reason! - Page 4 Kiss_on_cheek
pe buze...
Ramo:Rares!
Rares:Scuze!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mlrq93GLae1rarypbo1_500
Ramo:Rares nu e bine!
Rares:Ce nu e bine?
Ramo:Faptul ca m-ai sarutat..
Rares:Aa aia?
Rares:Ba e foarte bine Ramo,tu mi-ai spus de mii de ori sa fac ce simt.
Ramo:Si daca eu sunt racita??
Rares:Numa bine,intram in carantina amandoi. i don\\'t know
Ramo:Rares ..
Rares:Nu mai fi asa pesimista Ramo..nu din orice lucru poate sa iasa ceva rau,iar saruturile dintre noi nu sunt ceva rau.
Ramo:Sarutul,a fost doar unul/
Rares:Aia nu inseamna ca o sa ramana doar unul i don\\'t know
Ramo:Rares...
Rares:Serios..nu stim ce ne rezerva viitorul.
Ramo:Da..
Everything happens with a reason! - Page 4 744549
Intre timp:
Andrei ii pregatea micul dejun la Simo,
Andrei:Iubii sa nu vi in bucatarie,astazi eu ma ocup de tine.
Simo:Dar vreau sa te ajuuut!
Andrei:Dar nu e nevoie!
Simo:Bine,dar nu da foc la bucatarie..
Andrei:Oh haide,chiar asa bun bucatar ma crezi?[Andrei apare zambind cu o farfurie in mana]Bun,in primul rand vreau sa nu razi,dar astea au fost singurele forme din casa..
Everything happens with a reason! - Page 4 S
Simo:Awww![il saruta]
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_m086aftJUH1rq4lc6o1_500
Simo:Da de ce sa rad iub?E superb totul!Multumesc!
Andrei:Placerea mea!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_lz3cznJFAv1qk1l70o6_250
Simo:Haide sa facem o poza sa punem pe Facebook!
Andrei:Iubi..
Simo:Te roooog!
Andrei:Bine,zambesteee!
Everything happens with a reason! - Page 4 544a7bcf001e1b055261837b
In cateva minute poza a ajuns pe Facebook.
Intre timp:
Bia si Mihai s-au trezit devreme si s-au dus sa cumpere ceva pentru micul dejun.O mica oprire la o cafenea apoi s-au dus direct la supermarket.Se comportau ca doi tineri casatoriti.Se certau asupra saltei sau au ceaiului,alegeau cu greu aroma sucului si sa nu mai spunem de alegerea felului de mancare pe care aveau de gand sa o faca.
Mihai:Uite,facem cum vrei tu.
Bia:Dar de ce sa facem cum vreau eu,si tu trebuie sa decizi.
Mihai:Pentru ca ne certam pentru prostii..eu vreau clatite tu vrei gogosi..eu vreau salata de fructe tu de legume..eu vreau sa mergem la meci tu la film.
Bia:Pai..hai sa incercam sa le facem pe amandoua,nu e asa greu.. i don\\'t know
Mihai:Pai ma bucur ca am ajuns la un acord.
Bia:Bine!
Mihai:Bine![amandoi se intorc spate in spate]
Mihai:Doamne ce idioti suntem!
Bia:Maxim de idioti!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mar0m3vRrn1rcfty5o1_500
Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty02/12/13, 08:38 pm

Awwwwww. <333.
Cat de nebuni is R&R! <33333333333333.Adorabili <3333.
Vai si Mihaaaaai! Adorabil Loveeee .
Si S cu A- Loveeee .
Tot episodul a fost superb asa ca n-am sa ti-l copiez pe toooooot! kiss blushing <3.
Neeeext! 
blushing.
Back to top Go down
crisu




Posts : 2
Join date : 2013-11-16

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty02/12/13, 09:05 pm

Superb Ramo:*kiss
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty02/12/13, 09:42 pm

Multuuuuuuuuu kiss kiss kiss
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty02/12/13, 09:42 pm

Multuuuuuuuuu kiss kiss kiss
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty03/12/13, 05:41 pm

ioii Loveeee
Superbitate de episodddddddddd Loveeee
SI de melodie logic Loveeee
Vreau nexulet puppy kiss
Back to top Go down
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.


Posts : 81804
Join date : 2011-01-25
Age : 27
Location : Mullingar, County Westmeath, Ireland.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty03/12/13, 06:20 pm

Rares:Sti cand am fost bolnav nu a stat nimeni langa mine..de fapt imi sti bine povestea,dar atunci chiar simteam nevoia sa ma sarute cineva pe frunte
pe nas
,pe obraji
pe buze...
Ramo:Rares!
Rares:Scuze!
Ramo:Rares nu e bine!
Rares:Ce nu e bine?
Ramo:Faptul ca m-ai sarutat..
Rares:Aa aia?
Rares:Ba e foarte bine Ramo,tu mi-ai spus de mii de ori sa fac ce simt.
Ramo:Si daca eu sunt racita??
Rares:Numa bine,intram in carantina amandoi.
Ramo:Rares ..
Rares:Nu mai fi asa pesimista Ramo..nu din orice lucru poate sa iasa ceva rau,iar saruturile dintre noi nu sunt ceva rau.
Ramo:Sarutul,a fost doar unul/
Rares:Aia nu inseamna ca o sa ramana doar unul
Ramo:Rares...
prea adorabili astia 2! prea prea prea <3!!!!!
deci nextttt :x
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.


Posts : 52245
Join date : 2011-01-23
Age : 28
Location : London,UK.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty06/12/13, 10:01 pm

17.

Dupa doua zile Ramo era cobza si Rares la fel,doar ca nu era timp de stat in pat.Ramo avea din nou curs dar febra pe care o avea o cam tinea la pat.Mai avea 2 ore in care trebuia sa se pregateasca si sa si plece,dar a avut  noroc cu Rares care ii promisese ca o duce cu masina.Deci Ramo mai trage un pui de somn inainte de a se pregati.Dupa 45 de minute ii suna alarma ca sa se trezeasca,era 3 si 45 dupa-masa.Ramo se uita in stanga ei si il vede pe Rares la bustul gol.
Ramo:Ce faci aici Rares?Si de ce esti la bustul gol?
Rares:Pai am venit sa vad ce faci si am vazut ca dormi si m-a luat si pe mine somnul,deci m-am facut comod.
Ramo:Te rog spune-mi ca ai pantaloni.
Rares:Normal ca da!Vrei sa vezi?
Ramo:Nu,te cred pe cuvant.
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_me4nlxlJsR1rsxhad
Rares:Bine!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mul5hqPZbJ1stbiefo1_500
[o saruta]
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mp69dkbfvA1rum7cgo1_500
Ramo:Rares trebuie sa incetezi sa ma mai saruti,suntem cei mai buni prieteni..
Rares:Stiu..dar uite..ne cunoastem atat de bine si ne intelegem atat de bine..de ce nu am fi ceva mai mult..
Ramo:Pentru ca poate asta ar putea sa ne strice relatia de prietenie..
Rares:Hai sa incercam macar o saptamana..
[Simo intra in camera]
Simo:Ramo e daja 4 si 5 ceasu..nu esti cumva in intarziere?
Ramo:Ba daaa![fuge in baie]
Simo:Ma duceti si pe mine la Andrei prima oara?
Rares:Da :>
Ramo in baie se spala pe dinti si in acelasi timp vorbea cu Rares.
Ramo:SI daca o sa ne afecteze prietenia?
Rares:Nu cred..
Ramo:Si tu chiar vrei sa incercam asta?
Rares:Da..oricum toata lumea ne stie de cuplu..
Ramo:Pune-mi si mie placa la incalzit..
Rares se ridica din pat si face ce i-a spus Ramo.
Rares:Deci?
Ramo:Sa incercam atunci..[stranuta]
Rares:Asta inseamna noroc[stranuta si el]
Ramo:Dublu noroc.
Dupa 30 de minute cei doi ies in sfarsit din camera dupa ce Ramo a terminat sa se aranjeze.Au dus-o pe Simo la semafor dar uitand a anunte ca sunt un cuple Simo a fost martora la asta:
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mx5f9gxPu41ra88u4o1_500
Simo pur si simplu a zambit,nevrand sa strice momentul.Odata ajunsi la curs Rares a vrut sa ramana cu ramo,in caz ca i se face rau s afie langa ea,mai ales ca avea si febra.Timea s-a opus vehement spunand ca "Suntem destule cadre medicale aici,daca vrei sa ramai,plateste-ti cursul!"Rares usor nervos se ridica din banca si isi plateste cursul din banii pe care ii strangea pentru a-si cumpara o noua masina.Ramo a ramas profun impresionata de gestul lui Rares.In timpul cursului Ramo mai statea cu capul pe umarul lui Rares,se mai tineau de mana,Rares o mai saruta pe frunte..etc.
Simo odata ajunsa la Andrei il vede pe acesta nervos,ba chiar afectat de ceva.Simo intra in casa si nici nu apuca sa ii spuna ceva ca il vede pe Andrei ca sparge cu pumnul oglinda de la baie.Speriata vazandu-l plin de sange Simo merge la el si il strange puternic in brate apoi incepe sa ii curete rana.
Simo:Acum imi spui ce ai?
Andrei:Sti cat de mult ma certam cu bunica mea nu?
Simo:Da..am asistat si eu la cateva certuri..
Andrei:M-am certat cu ea de dimineata,il tot lovea pe Shad,si sti ca nu suport sa imi raneasca cineva cainele.L-am luat pe Shad si am plecat,auzind cum ii suna telefonul.M-am intors dupa 2 ore si am gasit-o fara suflare.
Simo:Adica bunica ta..?
Andrei:Da,bunica mea nu mai e![izbucneste in plans]S-a terminat..
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mf9bsrubMH1r39cuoo1_500
Simo:Babe!
Andrei:Partea cea mai proasta e ca ma simt atat de vinovat!Ea nu a vrut decat sa fiu bine..
Simo:Scumpule nu e vina ta!Nu gandi asa!
Andrei:Am asa mare nevoie de tine!
Simo:Sunt aici iubire,sunt aici!
Andrei:Multumesc!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_mt9kfbLuUK1qio9b0o1_500
Andrei:Trebuie sa ne ocupam noi de tot..priveghi,inmormantare,tot.
Simo:Sigur,dar acum hai sa ne schimbam..trebuie sa ne imbracam in doliu..si din cate tin eu minte parca am ceva haine pe aici.
Andrei:Da..parca ai..
Simo le da mesaj si fetelor despre nenorocirea pe care o traieste Andrei.
Intre timp:
Mihai:Inchide ochii!
Bia:De ce?
Mihai:Nu mai intreba atat!Inchide ochii!
Bia:Bine..dar vezi ce-mi faci!
Mihai o saruta apasat.
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_lgmekga5Vy1qh7487o1_r1_500
Bia:Hmm,pentru ce a fost asta?
Mihai:Nimic special..doar ca trecuse ceva timp de cand nu ne-am mai sarutat..
Bia:Esti un scump!
Mihai:Un scump care moare de somn,hai stam in pat?
Bia:Sigur..daca tu vrei..
Dupa 10 minute de tacere:
Mihai:Tu ma faci asa de fericit!
Everything happens with a reason! - Page 4 Tumblr_msi3su1W7h1qbjt25o1_500
Bia:Da ce ti-a venit?
Mihai:Nimic..doar ca in astea 10 minute de tacere m-am gandit la noi,la tine si la cum mi-ai schimbat viata..si la cat de mult te iubesc.
Bia:Si eu te iubesc scumpule,iar relatia asta am construit-o amandoi!E meritul nostru ![Bia primeste  mesajul de la Simo]
Bia:Omg!
Mihai:Ai patit ceva?
Bia:Uite![ii arata mesajul]
Mihai:Fuck!
Back to top Go down
Bia :3.
Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.


Posts : 21852
Join date : 2011-01-23
Age : 26
Location : On Ghencea.<3.

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty06/12/13, 10:48 pm

Ce dragut,cu incarcatura s-a terminat,Fuck! <3.
Saracul Andrei sad.
Rares cu Ramo sunt asa dragutiiiiiiiiiiiii! Loveeee:X:X.
Neeeeeeeeext repede!
Superb <3. blushing .kiss .
Back to top Go down
Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason
Simo :)


Posts : 67570
Join date : 2011-01-22
Age : 28
Location : Cluj-Napoca

Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty07/12/13, 08:51 am

Bia si cu Mihai au facut cumva niho-niho? rolling on the floor
Superb episoduuu <3 Loveeee Loveeee
Back to top Go down
Sponsored content





Everything happens with a reason! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! - Page 4 Empty

Back to top Go down
 
Everything happens with a reason!
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Let's talk about :: Old fics.-
Jump to: