HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Everything happens with a reason!

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

Everything happens with a reason! Empty
PostSubject: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 02:51 pm

Totul in viata se plateste.Viata nu iarta!
Dar cand sti ca nu ai facut nimic rau si totusi primesti palma dupa palma,nu e timpul pentru un semn de intrebare?
Inchidem ochii si visam la ziua de maine,visam la perfectiune,la dragoste adevarata dar oare aceste vise vor devni realitate?
Multe semne de intrebare putine raspunsuri.
Cert e ca poate pe moment totul pare distrus,dar cand analizam situatia vedem ca :"Everything happens with a reason!"

Personaje:
Rares:
Everything happens with a reason! 30dfngn
"Dragoste?De ce as avea eu nevoie de asa ceva cand pot sa ma c*lc cu toate fetele pe care le vreau?Sa fim seriosi,sunt irezistibil!"
Rares este un baiat ranit in copilarie,a carui parinti s-au despartit cand el avea mai mare nevoie de ei.Atunci cand el era internat in spital dupa ce suferise un accident vascular.Dar mama lui a decis sa fuga cu tatal celui mai bun prieten al lui.Usor usor si-a revenit si a jurat ca dragostea nu e pentru el,ca va face sa sufere orice femeie asa cum si mama lui l-a facut pe tatal lui sa sufere atunci cand l-a parasit.Tatal sau dupa lungi suferinte si multa bautura s-a stins din viata chiar in ziua in care Rares trebuia sa il anunte ca a luat bac`ul cu o nota mare,8.90.

Mihai:
Everything happens with a reason! 25s39mu
"Tradat,inselat,mintit si sarac..cred ca e caracterizarea care mi se potriveste cel mai bine."
Mihai e genul e baiat care ajuta pe toata lumea si nu se asteapta la nimic in schimb.A crescut intr-un orfelinat,era batut aproape zilnic iar iubita lui cu care s-a si logodit la parasit cand au iesit din orfelinat doar pentru ca Mihai nu a reusit sa gaseasca un adapost pentru ei doi.Logodnica lui a plecat cu primul venit,fiind o fata frumoasa dar  materialista.Mihai a suferit enorm dar cu toate astea s-a ridicat din nou,a dormit zeci de zile in scari de bloc sau sub poduri iar dimineata inainte sa mearga la munca se spala intr-un rau.Si-a luat doua locuri de munca,a inchiriat o garsoniera iar acum se descurca cum poate de pe o zi pe alta,sperand sa aiba macar un colt de paine.

Andrei:
Everything happens with a reason! 2je36z5
"De ce sa cuceresc o fata cand pot cumpara una?Sa fim seriosi sunt plin de bani ;)"
Pe langa o casa uriasa si o masina superba Andrei ascunde o poveste socanta.Fratele lui geaman,Mihnea,a murit inecat in piscina din curtea casei,printr-o intamplare  stupida.Andrei si Mihnea se jucau in piscina cand mama baietilor l-a chemat pe Andrei pana in casa.Mihnea curios din fire a iesit si el din piscina si a inceput sa alerge dupa Andrei.Alunecand pe platforma de langa piscina,Mihnea s-a lovit la cap iar cand a vazut ca ii curge sange s-a intors in piscina sa curete rana.Din cauza caldurii,a lovituri si a fricii acumulate dupa cazatura Mihnea a facut Stop Cardio-Respirator.Andrei a fost cel care l-a gasit.Regreta si acum ziua cand l-a lasat pe fratele lui singur.Nu mai accepta pe nimeni langa el,nici prieteni,nici iubita.Singura fiinta pe care o mai are e cainele sau Shad pe care il iubeste cu toata inima si pe care parintii i l-au daruit atunci cand au plecat in strainatate,el ramanand cu bunica lui cu care are zeci de conflicte zilnic.

Ramo:
Everything happens with a reason! Ax080i
"Stiu un singur lucru.Viata e nedreapta"
Obisnuita cu rutina de zi cu zi viata Ramonei s-a schimbat atunci cand se astepta mai putin.Dar de la bine la rau e doar un singur pas.Ranita,suferinda si tematoare Ramo isi continua studiile cu greu avand in vedere ceea ce i s.a intamplat.[ep 1]

Bia:
Everything happens with a reason! 2lxugqc
"Da,sunt o fata puternica!Da am si eu sentimente!"
Satula de falsitate si minciuna Bia spera la o dragoste nebuna,pasionala si cel mai important,adevarata.Tradata si inselata ea a reusit sa continue sa spere ca nu toti baietii sunt la fel si ca nu toti prietenii sunt falsi.

Simo:
Everything happens with a reason! 2hzpytj

"Pot avea pe oricine,doar totul in viata e permis. ;) "
Simona este o fata sigura pe ea,are prietene bune si noroc cat de cat.Dragostea a invatat-o ca totul e permis,ca atunci cand iubesti poti depasi orice limita de nebunie.Dar cel mai important lucru este ca a invatat ca un baiat nu merita lacrimile unei fete asa cum nu merita nici sa iti iei viata la prima dragoste.Ranita,Simona a decis sa ia atitudine si sa faca si ea baietii sa sufere asa cum a suferit si ea.

Sitting in a hall of fame <3.
Sitting in a hall of fame
Bia :3.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 03:32 pm

Deciiii cat de frumoase povesti ai facut personajelor.La fete sunt raeale,daaaar wow,imi venea sa plang cand am citit.

Foooooooooooarte interesant si abea astept primul ep. blushing .Hurry gurl. jeje .

Suuuuuperb. <3333333333.

:x .

Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 04:51 pm

1.

"Totul a inceput acum 7 luni de zile.Eram in parcul principal al orasului cu prietenele mele dupa o zi obositoare de scoala.Eram pe aceasi banca ca deobicei,ii trimit mesaj mamei ca sunt in parc iar un baiat inalt cu ochii caprui se pune langa noi pe banca.Imi zambeste larg,ii zambesc,iar inima incepe sa-mi bata mai repede.Il priveam in ochii iar el sopteste un timid "Buna".Facem cunostiinta,imi spune ca mereu venea in acel parc si incearca sa isi faca curaj sa vorbeasca cu mine.Intr-un final a facut-o iar acel timid buna a fost inceputul unei frumoase relatii.A fost primul baiat pe care l-am iubit cu adevarat,am trecut prin atatea impreuna,purtam matching clothes aveam matching tattoos:
Everything happens with a reason! Jv37  Everything happens with a reason! 0o42 Everything happens with a reason! Cw65
Everything happens with a reason! 7br8 Everything happens with a reason! Vn9z Everything happens with a reason! Iqbv
Ne certam ca si cuplurile casatorite,vorbeam ca cei mai buni prieteni,filtram ca la prima relatie,ne protejam unul pe celalalt ca fratii,si asta pentru noi avea sa fie pe veci.Eram mai tot timpul bot in bot:
Everything happens with a reason! Fhey Everything happens with a reason! H3wo Everything happens with a reason! Sqn5
Everything happens with a reason! Tocv Everything happens with a reason! O8dt Everything happens with a reason! 9po7
Venea dupa mine la scoala,am fost impreuna la mare,a fost primul baiat din viata mea cu care am trecut la un alt nivel.Avem zeci de poze impreuna,poate sute..
Everything happens with a reason! Xjgm
Doar ca..stiti si voi,viata nu e corecta,iar cand se intampla ceva..se intampla.In dimineata zilei de 14 februarie am avut un sentiment ciudat,cu o seara inainte dormisem la el,era prima oara cand raman la el..era ziua in care am decis sa trecem la un alt nivel.Ne-am trezit si el mi-a spus ca merge sa cumpere niste lapte.Urasc laptele.Tin si acum minte mainile lui calde pe soldurile mele si cum il rugam sa mai stea cu mine.
Everything happens with a reason! Tumblr_lx2xouJ7IT1r98ox7o1_500
Sentimentul pe care il aveam aproape ca imi taia respiratia.Ma saruta usor apoi pleaca cu masina.M-am tolanit pe canapea iar timpul trecea atat de greu.Dupa 4 ore primesc un telefon.Vad ca e el.Raspund..era o voce de femeie.Imi spune ca iubitul meu a decedat intr-un accident rutier si ca trebuie sa ma duc sa ridic corpul de la morga.Am inceput sa plang.Tin minte ca am aruncat telefonul,am urcat la el in camera,am luat un tricou si un hanorac de al lui,blugii mei si am pleca la morga.
Au trecut 2 luni de la moartea lui,doua luni in care singurul luru pe care il fac zilnic e sa merg la cimitir cu cate un buchet de flori.
Everything happens with a reason! 018_resize+copy

Stau inchisa in casa,imbracata cu hainele lui.Prietenele mele ma viziteaza si incearca sa ma ajute sa-mi revin..dar nu au cum.Tot ce simt e durere si un gol imens.Imi e dor si acum de mesajele de dimineata,de saruturile pasionale,de certurile copilaresti,de glasul lui.Parintii mei sunt ingrijorati pentru ca nu imi revin,dar nu am cum sa-mi revin,cel putin nu acum.Ma uit la poze cu noi,ascult si reascult melodiile noastre preferate.Tin si acum minte cate de tare ne-am certat pentru ca nu eram de acord cu melodia pe care sa dansam la noi la nunta sau cum nu ne puteam pune de acord cu numele si numarul copiilor pe care o sa ii avem..imi lipseste asa mult.."-Ramo
Intre timp Bia si Simo s-au intalnit acasa la Simo.Nu stiau cum sa o ajute pe Ramo,daca puteau sa o ajute.Stiau doar ca trebuie sa faca ceva.Nici viata lor nu era simpla deloc,ele mereu isi dau putere una celeilalte,dar acum,toate 3 sunt parca epuizate,tragedia prin care trece Ramo le-a doborat si pe fete plus ca mai au si ele problemele lor,dar acum tot ce au nevoie e..sa isi revina.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 05:12 pm

OMG! :-o. Cat de.... jur ca plang! <33.
Atat de frumos si e tist in acelasi timp,adica mna ceva perfect sa se termine asa tragic... .
Si cu cat semniment povestit! OMG! Prea superb,si tragic clar. puppy .
Neeeeeeeeeeeeeeext repede!
 Loveeee .

Simo :)
Just give me a reason <3.
Just give me a reason

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 08:37 pm

vaiii... straight face Plang!! straight face
Haii maa puppy sad
Vreauu nexttt!!!

Scumpiii.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 09:14 pm

Pffffffff....straight face Nu pot sa cred:-j..
Prea bine ai descris sentimentele ... sincer ..
Superb oricum !! big hug..
Buttttttttttt.... BE HAPPY !!! big hug:-w ...
Next part plss !! kisskiss
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 09:47 pm

2.

Lunile treceau exagerat de repede.Ramo nu a putut ramane acasa,era un an important pentru ea,avea bac.ul iar asta nu ii permitea sa lipseasca.Colegi,prieteni,copii necunoscuti din scoala ii ofereau sincere condoleante.Nu de putine ori Ramo s-a dus imbracata cu hanoracul preferat a iubitului ei.De multe ori cand scria vedea tatuajul de pe incheietura maini.Ochii i  se umpleau cu lacrimi,in cap ii veneau sute de amintiri.A fost cea mai frumoasa perioada din viata ei.Ii lipsea pe zi ce trece tot mai mult.Zilnic mergea cu flori la mormant.Il visa des,iar asta ii mai alina suferinta.De multe ori viseaza ca sunt doar ei doi intr-o sala frumos aranjata,ea in rochie de mireasa iar el intr-un costum alb,dansand pe melodia lui Celine Dion-My Heart Will Go On.Asta era visul lor,dar Ramo trebuie sa treaca peste.
*dupa un an*
Simo si Ramo au trecut si peste bac.Notele pe care le-au luat au fost destul de bune.Simo si Ramo au decis sa se mute impreuna.Bia le vizita aproape zilnic.O durea foarte tare indiferenta lui Ianis.Ianis este baiatul cu care Bia a avut o relatie timp de 10 luni.La o saptamana dupa ce s-au despartit Ianis s-a cuplat cu cea mai buna prietena a Biancai,Elena.Bia il iubea mult,inca il iubeste,dar dragostea pentru ea devine deja o provocare.Simo a continuat sa franga inimi,a continuat sa sufere in tacere,asteptand sa se indragosteasca si ea cu adevarat.Soarta se pare ca nu le prieste niciuneia.In data de 14 Februarie,ziua in care iubitul Ramonei a decedat,Ramo hotaraste sa mearga singura la cimitir.S-a asezat in genunchi langa mormant,a depus florile,apoi lacrimile au inceput sa-i cada involuntar.Trecuse un an de la marea tragedie,iar Ramo nu isi putea inca reveni.In spatele ei,la  un mormant distanta era un tanar care plangea si el.Baiatul intorcandu-se sa vada cine mai e in cimitir,o vede pe Ramo in genunchi langa mormant.Scoate din buzunar un servetel si merge langa ea.
Rares:Scuza-ma..dar esti bine..?
Ramo:Nu..nu sunt bine[izbugneste iar in plans]
Rares:Haidee o sa fie bine.[se aseaza langa ea in genunchi si ii da servetelul]
Ramo:Multumesc!
Rares:Nu ai de ce.Se pare ca suntem doi plangaciosi...
Ramo:Daa[zambeste]
Rares:O sa fi bine?
Ramo:Da..tu?
Rares:Da..trebuie sa fim puternici.
Ramo:Exact!
Rares:Eu trebuie..sa plec.
Ramo:Bine..multumesc din nou!
Rares:Nici o problema!Sunt Rares apropo.
Ramo:Ramo,incantata.
Rares:La fel.Fi tare Ramo!
Ramo:Si tu. smiley
Rares pleaca aruncand o ultima privire la mormantul tatalui sau,stergandu-si lacrimile care au aparut in coltul ochilor.
Ramo mai ramane cateva minute la cimitir,se uita la poza de pe ecranul telefonului,zambeste si spune:
"Oriunde esti,o sa ramai mereu in inima mea,o sa te iubesc mereu pentru ca tu ai fost singurul care mi-a schimbat viata si m-a invata sa traiesc.Multumesc,te iubesc!"
Se ridica usor si pleaca.Bia si Simo o asteptau in fata cimitirului.
Simo:A trecut deja un an..
Bia:Da..s-au intamplat atatea..prima oara Marius[iubitul Ramonei]apoi eu cu Ianis si tu esti cu Andrei,serios???
Simo:Pai uite cum sta treaba,el spune ca poate cumpara orice femeie,ca el nu se indragosteste,iar eu o sa schimb asta.
Bia:Dar tu il placi?
Simo:Nu,normal ca nu,dar vreau sa ii demonstrez ca nu tot pamantul se invarte in jurul lui.
Bia:Dar..nu te-ai saturat sa te sacrifici tu..nu crezi ca e timpul sa te indragostesti?
Simo:O sa ma indragostesc si eu..dar dragostea poate sa mai astepte,acum pentru mine cel mai important e sa..ii dau o lectie lui Andrei.
Bia:Nu sunt de acord cu tine..poate Andrei chiar nu e un baiat rau.. i don\\'t know
Simo:Ba e..e un..un..
Ramo:Un?Cine?
Simo:Andrei..
Ramo:Vorbesti cu Andrei??
Simo:E mult spus vorbim..aseara am vorbit pe fb,si a ramas sa iesim..azi.
Bia:Interesanttt!
Bia:Ramo tu esti ok?
Ramo:Nu..va jur ca abea stau in picioare.Urasc ziua asta..[incepe sa planga]
Fetele:Nu plangeeee[o imbratieaza]
Simo:Hai sa mergem sa bem un suc.
Ramo:Eu merg acasa..la Mariu.
Bia:De ce iti faci rau?
Ramo:Ca sa trec peste trebuie sa fac asta!
Simo:Te conducem?
Ramo:Nu..vreau sa merg singura,va multumesc![le imbratiseaza si pleaca]
Simo si Bia merg in supermarket.Vroiau sa ii pregateasca o surpriza la Ramo.Dupa ce cumpara tot ce le trebuie,fetele ies din supermarket.Andrei vine dupa Simo,iar Bia ramane singura cu plasele,dupa ce,tot Bia a insistat ca Simo sa mearga cu Andrei.Bia mergand pe strada cu plasele,se intampla asta:
Everything happens with a reason! D33f0e3a00285cac50db845e
Bia:Ohh God.
Mihai:Hai sa te ajut.
Bia:Multumesc..sunt asa aiurita.
Mihai:Ehh haideee,se mai intamplaa. 
Bia:Da..ai dreptate.
Mihai:Hai ca fug sa cumpar niste plase,in cateva secunde ma intorc.
Zis si facut in cateva secunde Mihai s-a intors.
Bia:Mersi mult,raman datoare.
Mihai:Da??Atunci hai ca te conduc acasa.
Bia zambeste larg.
Mihai:Mergem?
Bia:Mergem!

Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 09:52 pm

Multumescc fetelor kiss

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 10:02 pm

rolling on the floor))))))))))))))))))))))).Iooooi,finalul rolling on the floor)))))). Ma si vad asa=))))) .Of,of Mihaita cum apari tu,la fix=)) .
Deci mereu plang cand citesc despre Marius si Ramo. Prea emotiooonant! <3.

Neeeeeext! Loveeee .

Just give me a reason

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty29/09/13, 10:18 pm

ioiii rolling on the floor)))))))
Biaaa rolling on the floor)
Si faza cu ramoo...sad
Vreauuu nexttt puppy.

Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty30/09/13, 06:59 pm

prea fainnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Loveeee
hai cu nextu :x
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty30/09/13, 08:56 pm

3.

"Ajung in fata casei in care el locuia,imi controlez lacrimile,dar imi e asa de greu cand ii vad masina parcata in fata garajului.Ma apropii de ea,ating capota si imi aduc aminte primul sarut al nostru,s-a intamplat chiar pe capota masini..
Everything happens with a reason! Tumblr_m26j1q18d01qa9dgso1_500_zps25d3d405
Imi aduc si acum aminte buzele lui moi si emotile pe care amandoi le-am avut.Parca simt si acum acei fluturi in stomac care nu-mi dadeau pace.Imi sterg lacrima care tocmai imi cursese pe obraz.Plec de langa masina si intru in casa.Inca ii simt parfumul care imi placea atat de mult.Ma uit in jur.Totul e neschimbat.Imi arunc geanta si cheile pe masa din bucatarie apoi ma indrept spre living.Ne prosteam tot timpul,ne bateam cu apa,ne jucam pe X-Box,dansam..
Everything happens with a reason! Tumblr_moylklnrae1s9ry8po1_500
In zilele ploioase mereu stateam in pat si cateodata nu spuneam nimic,prezenta lui era totul iar momentele de tacere erau perfecte.
Everything happens with a reason! Tumblr_mi0mvmtbr01s4sxhdo1_500_large
Impreuna am indraznit sa visam spre viitor.Nu ii statea in caracter asta.El nu-si facea planuri niciodata,totul se intampla pe loc.Odata mi-a spus:"Am cerut o iubita si Dumnezeu mi-a dat un inger,acum ca te am langa mine nu mai am nevoie de nimic,daca as muri maine macar stiu ca am avut pentru cine trai,tu ai devenit planul meu de viitor,ai devenit sprijinul meu,si stiu un singur lucru..Te iubesc!"Acela a fost primul te iubesc..i-am vazut sinceritatea in ochi..dupa un moment de tacere il privesc in ochi si ii spun simplu"Te iubesc".Iubea sa ma tina in brate,adormeam atat de des in bratele lui incat deja devenise un obicei.Eram acolo unul pentru celalalt iar asta ne facea sa ne indragostim tot mai tare pe zi ce trece.Urc in dormitor si vad poze c noi pe noptiera,si una cu el.Cedez pur si simplu,izbugnesc in plans fara ca macar sa am o sansa de a ma opri..
Everything happens with a reason! Tumblr_mazk9gTArk1rb27vgo1_500
Vad sub pat un lantisor.Ma aproprii si il iau.Era lantisorul de la mine pe care nu-l mai gasea.Mi-l pun la gat apoi ma tolanesc in pat.Era as aplin de amintiri..inchid ochii pentru 2 minute apoi iau poza cu el in mana,il privesc si spun:Ai fost tot ceea ce mi-am dorit vreodata,cu tine am indraznit din nou sa visez.Vei ramane mereu in inima mea,asa cum ne-am promis,Together,forever!"
Everything happens with a reason! Tumblr_mdlg7yB6Ig1qmymtwo1_500
Iau pozele cu noi,cu el si plec plangand."-Ramo.
Mihai a condus-o pe Bia pana in fata blocului unde stateau fetele.
Bia:Multumesc,serios!
Mihai:Heii nu trebuie sa imi multumesti,mie mi-a facut placere.
[tacere]
Mihai:Da..mie mi-a facut placere...
Bia:Si mie!Da scuze,si mie!![zambeste]
Miahi:Poi eu trebuie a plec,mi-a facut placere Bia.
Bia:Si mie.[zambeste si l urmareste pe Miahi plecand.]
Urca sus si incepe sa pregateasca masa.Intre timp Simo si Andrei erau in masina lui.
Andrei:Vi cu mine undeva?
Simo:Depinde de loc.
Andrei:Azi merg dupa cainele meu la veterinar,a fost operat,si am nevoie sa am pe cineva langa mine.
Simo:wow..da normal ca vin.
Andrei porneste masina si pleaca grabit.Era asa de ingrijorat pentru starea cainelui sau ca parca visa.Odata ajuns la veterinar,Simo l-a vazut pentru prima oara plangand pe Andrei.Andrei vazandu-si cainele pe targa nu s-a putut abtine.Simo il ia de mana,facandu-l sa stie ca ii va fi alaturi.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty30/09/13, 09:15 pm

Deci e pream emotionata povestea de dragoste a lui Marius si Ramo.Preeeea,prea superba si mereu plang cand citesc cate ceva din "ea". Deci superba creeata! <333333.

Vaiiiii Mihaitaaaa! <33.

Loveeee .

Neeext! Si Andreiii,awwww!. <3333.Loveeee 

.Lvs.

.Lvs.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty01/10/13, 12:06 am

deci plang aici ca o nebuna...
imi place povestea, imi plac personajele, imi place tot.
E superbaaa..si foarte emotionanta.

Next Loveeee
Back to top Go down
http://tvd-to-romania.forumz.ro/
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty01/10/13, 04:47 pm

e prea frumos :x :x
bravo ramo !
haiiiiii cu nexttt :x
Back to top Go down
Just give me a reason

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty01/10/13, 08:49 pm

Pfoaii Ramoooooooooooo <3 Loveeee
Superbaaaaaa puppy.
Ajunge acolo unde trebee puppy.
Vreauuu nextt! kiss

Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty02/10/13, 09:05 pm

4.

Odata ajunsi cu cainele acasa,Andrei o roaga pe Simo sa mai ramana cateva minute cu el.
Simo:Sti..e chiar tarziu.
Andrei:Cateva minute,apoi te duc eu acasa,promit![se propie de ea si o saruta pe frunte]
Simo le-a mintit pe fete cand le-a spus ca a vorbit cu Andrei doar cu o seara inainte.Adevarul e ca cei doi sunt impreuna de doua saptamani.
Simo:Cateva minute zici?
Andrei:Da,ramai?
Simo:Daca e vorba doar de cateva minute da..
Andrei:Multumesc![o saruta usor]Hai cu mine.
[O ia de mana si merg in dormitor]
Simo:Dormitor?Serios?Eu am plecat!
Andrei fuge dupa ea.
Andrei:Staiii de ce reactionezi asa?Nu am de gand sa ma culc cu tine!
Simo:A da?Pai eu cum sa te cred daca aia asa o reputatie de ..baiat care se culca cu toate?
Andrei:uite,crede-ma pe cuvant!Iti promit ca nu ma ating de tine,vroiam doar sa stam in pat.
Simo:Asa puneti toti!
Andrei:Eu nu sunt toti!
Simo:Tu poate esti mai rau Andrei.
Andrei:A da?Las ca o sa iti schimbi parerea.
Simo:Sper!
Andrei:Deci nu vrei sa stam in pat?
Simo:Nu..
Andrei:Bine..atunci asteapta aici.
Andrei se intoarce din dormitor ci cateva paturi si multe,multe perini.
Simo:Andrei..e faci?
Andrei:Asteaptaaa!
Simo:Bine.. straight face
In cateva minute Andrei a reusit sa construiasca ceva superb.
Simo:Woww!
Andrei:Staii am uitat luminitele!
Simo:Luminite. straight face
Andrei fuge pana in debara si vine cu o instalatie de pom de craciun.O aseaza pe cort si gata:
Everything happens with a reason! Tent2
Andrei:Taraaaa!
Simo:Trebuie sa recunosc ca am ramas surprinsa i don\\'t know
Andrei:Asa si trebuie,hai intra.
Zis si facut.Cei doi intra in cort,si incep sa povesteasca tot felul de lucruri,de la amintiri din copilarie la mari iubiri si idealuri in viata.Andrei se intinde comod,Shad tolanindu-se la picioarele sale.
Andrei:Fa-te comoda iubi.
Simo:E tarziu..
Andrei:Ti-am promis ca te duc acasa...am masina ajungem in cateva minute.
Simo:Ahh bine.[se intinde punandu-si capul pe pieptul lui Andrei,el fiind complet cucerit de gestul lui Simo]
Everything happens with a reason! Tumblr_inline_mhmomhXUy31qz4rgp
In scurt timp Simo adoarme,dar telefonul incepe sa ii sune.Andrei raspunde la telefon si ii spune lui Bia ca Simo doarme si ca o duce el in siguranta acasa maine dimineata.Dupa ce termina convorbirea,Andrei ii opreste telefonul SImonei,si la fel face si cu al lui.
Intre timp,Ramo ajunge si ea acasa.Bia facuse pizza.
Bia:Haide sa mancam.
Ramo:Nu..
Bia:Nici sa nu indraznesti sa spui ca nu ti-e foame domnisoara!
Ramo[zambeste]:Binee,hai sa mancam.
Fetele manca depanand in acelasi timp sute de amintiri.
Ramo:Iti aduci aminte cat de innebunita eram dupa Marius?
Bia:Hai sa nu vorbim despre asta..
Ramo:Crede-ma ca imi face bine sa-mi amintesc de el..
Bia:Ramo..
Ramo:Bia..el mi-a spus ca sunt totul pentru el si era ceva reciproc,am vrut sa imbatranim impreuna..
Bia:Dar viata nu se termina la el..
Ramo:Stiu..
Bia:Uite,eu trebuie a plec..dar promite-mi ca o sa ma suni!
Ramo:Da promit,mersi!
Bia:Hai taciii![o imbratiseaza apoi pleaca]
Jos,inghetat de frig era Mihai.
Mihai:In sfarsit.
Bia:Mihai??Ce faci aici?
Mihai:Te asteptam..
Bia:De atata timp?
Mihai:
Everything happens with a reason! Onodera-Ritsu-sekai-ichi-hatsukoi-22605889-600-337
Mihai:Cam da..
Everything happens with a reason! Tumblr_m7ynge6AlQ1r3rttno1_500_large
Bia:Si de ce nu ai urcat?
Mihai:Nu stiam unde stai..
Bia:Aa da..dar.de ce m-ai asteptat atat?
Mihai:Sa te conduc acasa..din nou.
Bia: puppy Da??
Mihai:Si sa iti cer numarul de telefon.
Bia zambeste.
Mihai:Adica daca nu te deranjeaza..sau..
Bia:Hai mergem??
Mihai:Da sigur.[zambeste]
Intre timp,Ramo ramasa singura acasa se hotaraste sa faca o baia fierbinte.Incepe sa fredoneze melodia ei si a lui Marius:
"For all those times you stood by me
For all the truth that you made me see
For all the joy you brought to my life
For all the wrong that you made right

For every dream you made come true
For all the love I found in you
I'll be forever thankful baby
 "

Prin minte ii treceau  toate clipele frumoasa petrecute cu Marius,primul mesaj,prima tinere de mana,prima noapte de dragoste primul tatuaj facut impreuna,primul Craciun petrecut impreuna.
Ramo sopteste usor,cu privirea atintita la o lama veche si usor uzata:
Everything happens with a reason! Tumblr_mplhj36msB1s19nuso1_500

Nu sta pe ganduri si ia lama,cu o singura miscare sangele incepe sa curga.Mai face o taietura,si inca una,inca una.O stare de liniste  parca o cuprinde.Inchide ochii sil il vede pe Marius,care ii spune:"Iubito,in viata se intampla multe lucruri pe care nu le putem explica.Eu te iubesc si te voi iubi mereu,voi veghea asupra ta mereu,iti vo urma pasi si voi fi langa tine mereu.Totul in viata se intampla cu un motiv si vreau ca tu sa mergi mai departe si sa fi tare,pentru ca ce am simtit noi iubito a fost pur si adevarat,te rog nu mai  iti mai fa rau,viitorul te asteapta."Ca dintr-un cosmar Ramo tresare si merge la chiuveta sa spele sangele.Cada era deja plina  de sange.

Everything happens with a reason! Blood_in_my_Bathroom_by_roOkio
Isi bandajeaza usor mana apoi sterge sangele din baie,nevrand ca fetele sa afle de asta,stiind ca trebuie sa-si ascunda bine si urmele de pe mana.

Just give me a reason

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty02/10/13, 09:23 pm

Vaiiiiiiiii :o nu creddddddddddd :o3
Mi s-o facut pielea de gainaa :o :o :o 
Vreauu nextt!!!

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty02/10/13, 09:39 pm

Offff,iar am plans! Serios? :o rolling on the floor)).
Deci m-a "rupt" faza cu Mihaita. <3333.Aorabila. Loveeee . Si cum m-a asteptat eeeeel,Oi,Oi. Loveeee .

Si Simo cu Andreiiii <333333333333.Ioooooooi,adorabiiiiil. .!.

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
Loveeee. <333.

.Lvs.

.Lvs.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty02/10/13, 10:16 pm

Next Ramooo Loveeee
Ma bucur ca nu s-a intamplat nimic rau. smiley
Back to top Go down
http://tvd-to-romania.forumz.ro/
Rallu O.
Heart attack <3.
Heart attack
Rallu O.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty03/10/13, 05:05 pm

deci.eu raman masca de la aceasta web Ramo !
deci,e prea superbaaaa ,prea superba !
Back to top Go down
Scumpiii.

Scumpiii.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty03/10/13, 07:46 pm

OI oi laugh ... Simo cu ANdrei laughrolling on the floor... Bia cu Ianis omg Super combinatii laugh
Next part sucmpii big hug kiss kisskiss
Back to top Go down
Scumpiii.

Scumpiii.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty03/10/13, 07:46 pm

Scumpii**
Back to top Go down
Ramo.
Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty03/10/13, 07:52 pm

Multumesc fetelorrrrr kiss
Ehh si tu acum scumpii kiss

Can't hold us <3.
Can't hold us
Ramo.

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty03/10/13, 10:12 pm

4.

"Inchid ochii pentru cateva secunde.Ranile pe care eu mi le creasem ma dureau atat de tare,pansamentul se umpluse de sange,dar ranile care dor cu adevarat sunte cele din sufletul meu.Ma uit in oglinda.Din nou apare lipsa de incredere in propriile forte.Niciodata nu am fost multumita de ceea ce sunt,dar cand eram cu Marius toate lucrurile astea dispareau,el imi dadea putere sa trec peste insecuritati.Dar gata!trebuie sa fac ceva cu viata mea.Vreau ca Marius si cei dragi mie sa fie mandri de mine,iar incercand sa ..imi fac rau nu o sa ii fac mandri!!!"-Ramo
Ramo merge isi ia laptopul si incepe sa caute ceva ce ar putea sa o ajute sa isi schimbe starea,pe langa voluntariatul la Crucea Rosie mai vroia ceva.Si a gasit!A gasit o fundatie prin care poate ajuta oamenii alcolici.Dar asta nu era tot.Era hotarata sa se angajeze,sa faca mai multa munca voluntara si sa isi cumpere un catel.Tot ce vroia era sa isi ocupe tot timpul sa nu se mai gandeasca la vreo nebunie,vroia sa lupte din greu iar seara sa adoarma imediat,dar cel mai important,vroia sa ajute pe cineva,sa se faca utila.
Intre timp:
Dupa un lung drum,Mihai si Bia se hotarasc sa se aseze pe o banca.Dupa lungi discutii Mihai hotaraste sa deschida un subiect sensibil din viata lui..
Mihai:Sti..eu am trait intr-o casa de copii.
Bia:Ce?
Mihai:Parintii mei m-au abandonat cand aveam 1 an la un orfelinat.In timp,dupa ce am crescut am aflat cate ceva despre parintii mei,dar mai bine nu aflam..
BiaHaidee nu spune asta..
Mihai:Parintii mei unt bogati Bia,sunt oameni de afaceri,si au doi copii acum.Iti jur ca intelegeam daca erau saraci,dar fiind putrezi de bogati..
Bia:Poate nu au fost mereu bogati..
Mihai:Mama e fata de senator..iar tata..se ocupa inca din anii 90' de afacerile "familiei"dar ceea ce nu intelg e de ce m-au lasat acolo?De ce m-au lasat sa indur atatea batai,sa manac o data pe zi,sa nu am cui sa ii spun mama,sa nu am cu cine sa merg in parc?Eu pana sa ies din orfelinat nici nu stiam cine e Mos Craciun,eram mereu batut pentru ca faceam pe mine,si toate astea pentru ca nu avea cine sa ma invete sa fac la olita.Mereu cand veneau adulti sa ne vada eu aveam hainele rupte si eram murdar,cine sa vrea un copil asa?Cand credeam ca mi-am gasit dragostea,ea a plecat cu primul venit..In orfelinat erau zile in care cei mari ne luau paturile cu care dormeam acoperiti pentru ca era iarna si nu aveam caldura iar lor le era frig.Nu stiam ce gust are ciocolata iar daca primeam o portocala,o ascundeam sub pat sa nu cumva sa o fure cineva si o mancam cand toti dormeau.
Bia:Mihai..
Everything happens with a reason! Tumblr_inline_mplq66EpQ01qz4rgp
Mihai:
Everything happens with a reason! Tumblr_m413nuABiP1qcxsex_large
Bia:Imi pare asa rau!
Mihai:Nu trebuie,ceea ce a fost m-a facut ceea ce sunt acum..
Bia izbugneste in plans.
Mihai:Haidee nu plange!![o imbratiseaza]
Bia:Iti multumesc ca ai avut incredere sa-mi spui povestea ta!
Everything happens with a reason! Tumblr_ma5bc4KhEq1r25xgk
Mihai:Eu am vrut asta pentru ca tu imi inspiri incredere.[o saruta pe frunte]Acum hai sa mergem,cred ca ai inghetat.
Bia:Putin..
Mihai zambeste.
Chiar daca nu si-au dat seama povestea lui Mihai i-a apropiat mult,chiar daca au vrut sau nu asta.
Dimineata Simo se trezeste si vede ca atat Andrei cat si Shad nu sunt de gasit.Vede un bilet pe perina pe care scrie:"L-am dus pe Shad in parc,azi incepem recuperarea.Suna-ma cand te trezesti somnoroaso.Daca vrei o cafea,este in dulapul de sus smiley "
Simo:Vai ce proasta sunt!De ce naiba am ramas la el,de ce!!Vai ce fraiera sunt.Dar bine ca nu m-am culcat cu el..I mean..(ce scrie pe gif)
Everything happens with a reason! Tumblr_m46rm2PFfy1ru85noo1_500

Simo:De fapt..nu e deloc dezgustator,e frumos,grijuliu si miroase chiar bine.Bun..deci chiar am nevoie de o cafea..sau o tarie.[pleaca in bucatarie unde pregateste doua cafele.In scurt timp ajunge si Andrei cu Shad,si cu ceva de mancare]
Andrei:Neata iubire![o saruta apasat]
Everything happens with a reason! Tumblr_mbouw5gCRk1qmymtwo1_500
[Andrei era imbracat]
Simo:Neata.
Andrei:Uite cum facem,mancam ceva impreuna apoi te duc acasa dac vrei,bine?
Simo:Perfect!Uite ti-am facut si tie o cafea.
Andrei:Multumesc!
Everything happens with a reason! Tumblr_mqv3fg4EAt1rwkbw0o1_500
Andrei:Am luat ceva de mancare,hai sa mancam,mor de foame.
Simo il priveste atent,se comportau de parca erau casatoriti,iar asta ii place la nebunie.
Simo:Bun,pentru ca mor de foame.[il saruta usor apoi se pun amandoi sa mance]

PostSubject: Re: Everything happens with a reason!   Everything happens with a reason! Empty

Back to top Go down

Everything happens with a reason!
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next