Let's talk about
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Last Christmas!

Go down 
AuthorMessage
Anca25




Posts : 765
Join date : 2011-03-13
Age : 37

Last Christmas! Empty
PostSubject: Last Christmas!   Last Christmas! Empty12/12/11, 07:03 pm

Am sa va povestesc ultimul Craciun petrecut cu tatal meu.Nu am sa uit ziua aia nici odata.Tatal meu pe vremea aia era dupa prima operatie de cancer si cu toate ca era bolnav el mi-a facut cadou ceva ce eu imi doream cu toate ca nici nu m-am mai gandit la acel lucru pentru mine cel mai frumos cadou era ca tatal meu sa isi revina si ca tot ce s-a intamplat sa fie un vis urat.

Seara de Ajun

Eu si familia mea ultimul Craciun in care eram o famile completa.Ne-am adunat langa brad si eu parca eram un copil care tot ce vroia era sa stea alaturi de familie si sa imbodobeasca bradul.Am ascultat cantece si mama ne-a cantat pentru ca mama a cantat cand era de varsta mea in cor,a fost foarte frumos.Dar cel mai frumos era ca eram o familiea completa eu tata si mama si catelusa mea Cara.

Urmatoarea zi!Ziua mult asteptata de toti ziua de cadouri.Ne-am trezit toti si sub brad erau cadouri multe am deschis cu toti cadourile am facut poze ne-am distrat.A fost minunat.Aceasta este povestea mea de Craciun.

Acuma am sa povestesc un Craciun mai trist acela fara tatal meu.In ajun cand eu si mama mea era triste si ne-am culcat nu stiu daca totul a fost un vis dar tin minte ca m-am trezit si m-am uitat pe geam si parca am avut impresia ca il vad pe tatal meu.Ca pe urma sa realizez ca eu chiar eram in picioare si ca intr-o oarecare masura el si-a tinut promisiunea acela ca spiritul lui va fi mereu cu mine .

Acesta este o poveste reala de Craciun o mika poveste din viata familiei mele
Back to top Go down
 
Last Christmas!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Christmas!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Let's talk about :: Proba 1.-
Jump to: